خورشید مغرب

پایگاه جامع فرهنگی زیر نظر مؤسسه خورشید مغرب

سید مهدی غفاری در مهر - 14 - 1389

وزیران و فرماندهان ایرانی که به جرم ایرانی بودن اعدام شدند

سؤالاتی درباره هخامنشیان ، یهود و رژیم پهلوی

 

1چرا محمدرضا پهلوی تاریخ شاهنشاهی رو از 2500 سال پیش عنوان کرد، مگه قبلش ما شاه نداشتیم؟

2چرا تاریخ نویسان رژیم پهلوی که از روی منابع تاریخ نویسان یهودی و غربی ، تاریخ ایران رو نوشتن ، شروع پادشاهی رو از سلسله هخامنشیان اوردن؟ (مثلا کیانی ها و خیلی از پادشاهان که در شاهنامه و کتب دیگه ازشون نام برده شده چرا جزء تاریخ ایران و پادشاهان ایران ذکر نکردن)

3مگر ما حداقل از 8000 سال پیش شعر مدون و مکتوب نداریم ،پس چرا به این تاریخ اشاره ای نمی کردن؟

4چرا از تاریخ قبل از آریایی ها چیزی نمی گن،مگر نه اینکه میگن آریایی ها به ایران اومدن در حالی که بومیانی وجود داشت؟

5چرا در رژیم گذشته سعی بر این بود که ایرانیان رو آریایی فرض کنن و کل تمدن ایران رو در سه قبیله ماد، پارت و پارس منحصر کنن؟

6چرا اسم سرزمین مون رو ایران گذاشتن به معنای سرزمین آریایی ها؟

7چرا کوروش به بابل حمله کرد و یهود رو از دست نبوکدنصر نجات داد؟

8چرا در تاریخ نبوکدنصر(بخت النصر) رو شخصی بدجلوه داده اند ؟ درصورتی که همسر ایشون از مادها بوده و ظاهرا خداپرست بوده؟

9اگر کوروش همان ذوالقرنین هست ،چرا در منشور حقوق بشر کوروش از خدایان نام برده شده؟(درصورتی که طبق آیات قرآن ذوالقرتین خداپرست و موحد بوده؟)

10چرا خشایار شا ملکه وشتی رو که از بی حجاب در ملا عام حاضر شدن ابا کرد، از منصب ملکه بودن خلع کرد و بجاش استر یهودی رو ملکه ایران کرد؟

11چرا خشایارشا وزیر ایرانی شو اعدام کرد و بجاش مردخای یهودی رو صدراعظم ایران کرد؟

12چطور پادشاه ایران حاضر میشه یهودی ها مردمشو با اجازه اش قتل عام کنن؟(طبق آمار کتاب استر در عهد عتیق از کتب مقدس یهود، 75هزارنفر از ایرانیان در 3روز توسط یهود قتل عام شدند و املاکشون توسط  یهود مصادره شد، به طوری که مردم از ترس جانشون در روز 13 ماه اذار به کوه ها و دشت ها فرار کردند و هرساله برای باقی ماندن خاطره این روز و یادآوری این جنایت در روز 13 فروردین به خارج از شهرها میرن و یهودی ها در این روز عید پوریم یا ایرانی کشی رو در سراسر جهان برپا می کنن)

13از کی روز 13بدر که روز عزا بود به روز عید ایرانی ها تبدیل شد؟

14آیا درست است است که هخامنش به معنی ” خاخام منش ” بوده و این سلسله در اصل یهودی بوده اند و دلیل بزرگ نمودن این سلسله در تاریخ رسمی جهان این بوده ؟(همانطور که اسکندر خونخوار را که حامی یهود بود به نام اسکندر کبیر در تاریخ نام میبرند)

15دین رضا قزاق چی بوده؟ ممکنه از یهودیان مخفی بوده باشه؟ (مانکجی دنبال شخص غیرمسلمون می گشته تا پادشاه ایران کنه ،پس چرا رضا قزاق رو بهش معرفی می کنند تا رضا شاه و رژیم پهلوی درست بشه؟،وقتی مانکجی لیمجی هاتوریا به عنوان نماینده هند بریتانیا از طرف نائب السلطنه بریتانیا به ایران میاد و حکومت قاجار رو سرنگون می کنه , عنوان می کنه من کسی رو می خوام که مسلمون نباشه ،رفقای فراماسونش بهش رضا قزاق رو معرفی می کنن و اون به سلطنت میرسوندش )

16چرا بعد از حدود 3 دهه که از انقلاب می گذشت اولین بار توسط دولت دکتر احمدی نژاد این مساله مطرح و در کتب تاریخ درسی آموزش و پرورش به قبل از هخامنشیان اشاره شد؟(دولت های آقایان میرحسین موسوی ، هاشمی و خاتمی که هر کدام 8سال حکومت کردند و فرصت کافی برای بازنگری در تاریخ نوشته شده در رژیم گذشته داشتند،چرا دراینباره کاری نکردند؟ آیا ارتباطی با یهود داشتند واگر جواب مثبته چه ارتباطی با یهود داشتند؟)

و ده ها سوال دیگه

عزیزان آیا وقتش نرسیده کمی به فکر فرو بریم و فرزندانمون رو از تاریخمون و از خطری که در آینده بشریت رو تهدید می کنه آگاه کنیم؟

دسته بندی : مقالات

18 ديدگاه

 1. به نام خدا
  با عرض سلام
  شما در ليست پيوندهاي سايت به سوي ظهور قرار گرفتيد.
  لطف نمائيد ما را لينك كنيد:
  به سوي ظهور
  besuyezohur.ir
  با تشكر

 2. از نسل داریوش بزرگ گفت:

  اول از همه اینکه چرا شما اعراب باید در مورد ما ایرانی ها نظر بدید جناب السید الغفاری ؟

  دوم اینکه کوروش بزرگ و داریوش بزرگ برای اولین بار تونسته بود امپراتوری واحد رو تاسیس کنه که حدود 25 کشور امروزی رو زیر سلطه خودش داشته ! وگرنه قبلش پدران کوروش، شاه بودند مانند شاه انشان و … که حکومت های محلی بودند. امپراتوری واحد به نام ایران و یا همان پارس که تمامی آریایی ها و یا همون پارسیان رو متحد و بقیه کشور ها رو هم تصرف کرد کوروش بزرگ بود.
  سوم اینکه 1000 سال قبل از این که شما اعراب مفت خور و سوسمار خور دخترانتون رو زنده به گور کنید ما یگانه پرست بودیم اهورمزدا رو که همان الله هست می پرستیدیم ! منشور حقوق بشر داشتیم ! تمدن داشتیم ! با فرهنگ بودیم ! برای زنان احترام خاصی قائل بودیم ! حتی بیمه داشتیم ! مرخصی زایمان داشتیم و ….

  خلاصه اینکه شما بهتره در مورد تاریخ نسل خودتون که عربید برید تحقیق کنید که البته فکر نمی کنم به هیچ جایی برسید ! چون هیچ تاریخی ندارید !

  من به عنوان یک ایرانی و پارسی به تاریخ خودم به تمدن خودم افتخار می کنم ! اگر زمان کوروش و داریوش بزرگ هم بودم ، جانم رو هم فداش می کردم ! همین الان هم جانم رو فدای ایران می کنم ! شمام بهتره از کشور ما برید بیرون ! برید همونجایی که اومدید ! خیمه های وسط کویر عربستان ! پای لخت این ور اون ور بدویید و سوسمار بخورید ! به تاریخ بزرگ ایران و پارس ما هم که در حد فکر شما نیست فکر نکنید !

  • westsun گفت:

   سلام دوست عزیز
   1-لطفا به عقاید دیگران احترام بگذارید و بدیگران توهین نکنید و همانند نازی ها و صهیونیست ها تعصبات نژاد پرستانه نداشته باشید ، اگر جوابی برای هریک از سوالات دارید پاسخ منطقی و بدور از توهین بگید
   2- سادات از نسل حضرت محمد و ذریه ابراهیم هستند و حضرت ابراهیم فرزندش اسماعیل رو به مکه در کنار اعراب آورد ولی عرب نیست پس نسلش نیز عرب نیستند
   3-جناب آقای سید مهدی غفاری هم بیشتر از شما ایرانی و پارسیه از طرف پدری سید و از طرف مادری غیر سید هست ، نسب ایشون تا حضرت آدم (ع) کاملا مشخصه که در هر عصری جز با فرهنگترین ، متمدن ترین و دانشمند ترین افراد روزگار خودشون بودن ، در نسب ایشون پیامبران بسیار و بزرگمردان مبلغ یگانه پرستی بسیاری بوده اند که انسانیت و یگانه پرستی و دوری از وحشی گری و صبوعیت رو به امثال شما ها یاد داده اند اما شما که تعصبات نژاد پرستانه دارید معلوم نیست چه اصل و نسبی دارید!!! و چند پشت قبلتر شما کی و چه جور آدمی بوده اند!!!
   4- جناب استاد غفاری تحقیقات بسیاری درباره تاریخ میهن عزیزمون ایران داشته اند میتونید به مصاحبه ای که جنبش مصاف با ایشون انجام داده اند مراجعه کنید تا کوروش ، کمبوجیه و داریوش را بهتر بشناسید

 3. مهدی گفت:

  مهدی محمدی عزیز اگه تمایل داری منو با آی دی mehdinar76 تو یاهو اد کن و آی دی خودتم بذار تا با هم تبادل اطلاعات کنیم.

 4. محب آقا رسول الله گفت:

  سلام عليکم

  مطالبي است در مورد ازدواج و مضرات استمنا از ديدگاه شرع مقدي بسيار روشن کننده و شيرين[گل]

  http://up.iran bl og.com/Files/57be055af8a848158bc5.zip

  براي عدم درج در بلاگفا مجبورم فاصله بدم خودتون فاصله رو حذف کنيد تا سند دانلود شود با تشکر[لبخند]

 5. ucdc گفت:

  سلام
  خوبی ببین من یه نظری واسه دوستت یوفولاو یا همون رامتین دادم چون می بینم تو ادم مذهبی تری هستی می خام نظر شمارو هم بدونم
  ایناها این جوری گفتم:

  سلام
  خوبي داداش فکر کنم زيادي داري بزرگش ميکني ما قبول داريم موجودات فضايي هستند وغير ممکنه تو اين
  همه سيارات و کهکشان ها چيزي جز انسان نباشه ولي داداش شما ردپاي صهيونيست را دست کم نگير
  کساني که تاريخ را به نفع خود تغيير دادند داشته هاي مسلمانان را پس جنگ هاي صليبي و ماجراي آندلس ازشان گرفتند!
  ايا اين موجودات فضايي همانند که قران فرموده؟!!!!
  بعيد ميدونم
  راجع به اين حيوانات عجيب غريب تا از نزديک نديدي باور نکن چون تکنيک هاي دستکاري تو عکس و فيلم زياده
  تازشم به فرض هم باشن آيا به نظرت نميشه اينارو به موجوداتي که هنوز در زمين کشف نشده اند نصبت داد؟

  http://ufolove.files.wordpress.com/2010/10/clip_image002vr.jpg

  مثل همان ماهي که شبيه انسان بود و در شمال صيد شد نفهم ها زبون بسته رو کشتنش و براش مراسم گرفتن؟؟؟!!
  از قديم گفتند هرچي موجود تو آب داريم از فيل خرس گاو… بگير تا انسان نمونه اش را هم در آب داريم
  خوب از بحث دور نشويم خيلي بخواييم ماوراييش کنيم ميگيم دست کاري ژنتيکي صهيونيست ها و در آوردن اين چنين
  موجودات خوب گوش کن داداش سفر به آينده از طريق روح ممکنه اما از طريق جسم هرگز
  يکم بيشتر فکر کن و آب تو آسياب دشمن نريز
  با تشکر

  • westsun گفت:

   با بخشی از نظر شما موافقم
   اکثر پدیده یوفوها مشکوکه و خیلی هاش کار رسانه هاست و بخشی هم که واقعیه مربوط به اشیا پرنده جاسویه، مواردی که میشه روش بحث علمی کرد مورد حلقه های کشتزاره

   به هر حال با دیدگاهی که داری شاید این دو قسمت از سریال ظهور برات جالب باشه
   نقد پدیده یوفوها:

   قسمت بیستم (پدیده “اشیاء پرنده ناشناخته” – ۱) (حدود ۴۷ مگابایت)

   http://www.mediafire.com/?l3mtwc9ldjie406#1

   قسمت بیست و یکم (پدیده “اشیاء پرنده ناشناخته” – ۲) (حدود ۴۷ مگابایت)

   http://www.mediafire.com/?mkkauga6whk8sh1#2

  • westsun گفت:

   ucdc عزیز
   بله شناختم
   برات آرزوی موفقیت دارم

   شرمنده تلفنی امکانشو ندارم
   ایمیلم هست
   اینجا هم میتونی حرف بزنی تا دیگران هم استفاده کنن
   از نظرات خوب شما ممنونم و منم تا اندازه ای که در توانم باشه جواب میدم
   sm_gkm@yahoo.com

 6. سامان گفت:

  جناب آقای محمدی سلام. خسته نباشید . از اینکه به مطالب و نماد ها توجه میکنی خوشحالم ، راستش اینکه آدم از هر موضوعی اطلاعات هر چند مختصر داشته باشه خوبه ، دلیل گذاشتن پست “گردونه مهر…صلیب شکسته” هم تبلیغ و ترویج هیچ مکتبی نیست. قبلا گفتم وبلاگ ما فقط در جهت آشنایی اندک پیرامون موضوعات مختلف پیش میره و هیچ گونه قصد و قرضی در کار نیست. مطمئنا با خوندن یه مطلب افکار متفاوتی شکل میگیره ولی اینکه با خوندن یه مطلب انسان شیطان پرست بشه به نظرم بعیده. شما فرمودید “هرچقد شما این علامتو پخش کنی در واقع شیطان پرستی رو گسترش میدی چون الان فعال ترین گروهی که از این نماد استفاده می کنه سیتنیسم هست و همونطور که میدونی در جهان معاصر اطلاعات از طریق نماد ها منتقل میشن ”
  حرف شما منطقیه وبا این حرفتون موافقم که نماد ها نقش موثری در ارائه مطالب دارند ولی با این حرفتون موافق نیستم که با پخش این علامت شیطان پرستی رو نشر میدم ! من فقط به معرفی یک نماد که در ایران وسایر ملل جهان وجود داشته پرداختم. اگه این نشر شیطان پرستیه پس آقای دکتر نصرت ا… بختورتاش (نویسنده ی کتاب نشان راز آمیز گردونه مهر یا گردونه خورشید ) خدای ناکرده یه کسی باید باشه در حد بنیان گزاران مکتب شیطان پرستی دیگه!!
  به نظرم اینطور نیست ، طبق اصلی ترین تعریف نماد چلیپا این نماد ، نماد افزایش و فراوانی هستش ، بوده و خواهد بود . حال اگر مکاتبی مثل سیتینیسم با تبلیغات فراوانی و با سوء استفاده از اطلاعات اندک افراد سعی دارن از این نماد به نفع خودشون استفاده کنند چه اشکالی داره ما هم این نماد رو معرفی کنیم البته با زبان خودمون نه با زباشن تحریف شده ی غربی؟! راجع به جناب آقای رامتین هم من ارادت خاص به ایشون دارم وهمواره یکی از بازدید کننده های ثابت مقالاتی که در وبلاگ ایشون منتشر میشه بوده ام و خواهم بود . راجع به وبلاگ شما هم باید عرض کنم که وبلاگ جالبی داری و از دو سه پستی که خوندم استفاده کردم. اگه دوست داشتی میتونیم تبادل لینک کنیم. از این که به وبلاگ خودت سر زدی ممنونم.
  اگه بازهم نظری غیر از نظر من داشتی بهم بگو تا نظرمو تصحیح کنم .
  موفق باشی و سربلند

  • westsun گفت:

   سلام سامان جان
   منم ازت ممنونم
   تازه این وبلاگ راه افتاده اما حتما با نظرات خوب شما بهتر هم میشه
   من شما رو لینک کردم
   درباره نظرت هم موافقم اما به نظر من درنمادهای مشترک باید احتیاط کنیم تا آب به آسیاب دشمن نریزیم

 7. مهدی گفت:

  در ضمن اون عکسی هم که گذاشتین مربوط به کتیبه بیستون هست و اون افراد شورشیایی هستن که سعی در تجزیه ایران داشتن و با اینکارشون دهها هزار ایرانی رو به کشتن دادن …داریوش در کتیبه میگه که خودش و سردارانش مجبور شدن به خاطر آرام کردن کشور و حفظ یکپارچگیش در عرض یک سال 17 بار با شورشیا بجنگن . و سردسته این شورشیا هم یک مغ (روحانی) به اسم گعومات هست که در زیر پای داریوش میبینیدش که به دروغ خودشو شاه ایران خونده بود و مملکتو به دست شورشیا سپرده بود .

 8. مهدی گفت:

  1- به خاطر اینکه کوروش اولین و بزرگترین امپراطوری تاریخ جهان رو تاسیس کرد…قبل از اون هم حکومت هایی بودن ولی در حد دولت شهر و یا حداکثر یه استان کنونی ولی از زمان کوروش بود که کشور یکپارچه شد و ما وارث همون کشوریم.
  2- این سوالتون اشتباهه و کسی تاریخ ایران رو معدود به هخامنشیان به بعد نکرده …نکته اینجاست که اطلاعات مکتوب بیشتری از زمان هخامنسیان به بعد وجود داره که قبل از اون نبوده و چون قبل از اون ایران به معنی یک کشور بزرگ متحد نبوده پس تحدید یا رقیبی هم به اسم ایران برای یونانیها و یا رومیها نبوده که در موردش بنویسن.
  3- من ندیدم که شعر مکتوبی از 8000 سال پیش مونده باشه و اگر هم باشه معدوده درثانی این مربوط به تاریخ فرهنگی کشور میشه و نه تاریخ سیاسی و اگه توی قسمت خودش بررسی کنی حتما اگه بوده پیدا میشه و حتما ثبت شده که به شما رسیده.
  4- این سوالت تا حدودی تکراری هست…لازمه بهتون یادآوری کنم که در جریان حمله یونانیها اکثر کتاب های موجود در ایران سوزانده شد و بعضی ها هم اعتقاد دارن کتاب های موجود در ایران به یونان منتقل و به اسم نویسنده های یونانی منتشر شد یونانیها میخواستن کشوری یونانی داشته باشن پس هرچی در مورد تاریخ ایران بود نابود کردن …دومین فاجعه هم در زمان حمله اعراب به ایران صورت پذیرفت که اونا هم تمام کتابایی که میدیدن رو آتش میزدن و کلا خلیفه دوم گفته بود برای ما قرآن کافیست و بایستی بقیه کتاب ها سوزانده بشه…متاسفانه تاریخ و فرهنگ این ملت به نام اسلام و به دست اعراب وحشی نابود شد و یکی از دلایل کمبود منابع تاریخی از قبل از هخامنشیان همین حملاته بگذریم که بعدا بازهم این مسایل به کرات تکرار شد مثل حمله مغول و تیمور
  5- نزاد غالب در ایران آریایی هست ولی من جایی ندیدم که در سه قبیله تقسیم شده باشیم
  6- آریاییها وقتی وارد ایران شدن عده زیادی بودن و اقوام قدیمی ایران رو در خودشون هضم کردن …آریاییها اسم این منطقه رو ایران ویجه یا ایران به معنی سرزمین آریاییها گذاشتن که به نظر من اسم خیلی قشنگی هم هست.
  7- کوروش به دلایل دیگه ای به بابل حمله کرد ولی یکی از نتایج حمله آزادی اسرای یهودی بود که به مدت حدود 80 سال در اسارت و بردگی پادشاه ظالم بابل بودن …نوشته های دانیال نبی رو بخون تا بفهمی چقدر به یهودیان ظلم میشد و به نظر من این از بزرگ منشی کوروش و ایرانیها بود که یهودیا رو آزاد کرد و به سرزمین خودشون فرستاد مگه الان ما تلاش نمیکنیم که فلسطینی ها رو به سرزمینشون بفرستیم؟یهودیت یک دین الهی است و اونها هم مثل بقیه انسانها هستند اگرچه در 60 سال گذشته عده ای صهیونیست به اسم این دین ظلم فراوانی کردن ولی در کل در اکثر زمان های تاریخ یهودیا در فشار و آوارگی به سر میبردن.
  8- بهتره برای پاسخ به این سوال به منابع مطمعن تری از تاریخ سر بزنید به خصوص کتیبه های باقیمانده از خود این پادشاه که شرح جنایت ها ی خودشو با افتخار نوشته و یا نوشته های حضرت دانیال …در ثانی خدای بخت النصر چیزی به جز بتهای متعدد نبوده و مردمش کاملا در ظلم و ستم بودن و در زمان ورود کوروش به بابل هیچ مقاومتی نمیکنن بلکه از این قضیه استقبال میکنن تا حدی که کوروش رو پادشاه خودشون میدونن …ایرانی بودن همسرش هم اگه واقعیت داشته باشه چیزی از جنایاتش کم نمیکنه…
  9- کوروش خداپرست بوده و منظورش از خدایان در منشور خدایان ملت های دیگه به خصوص خدایان بابل بوده …این فقط یک نظریه هست که میگه کوروش ذوالقرنین بوده به خصوص آیت الله مطهری اینو گفته و لی هیچکس هم تا حالا نتونسته اثباتش کنه….
  10- این سوالو اگه تونستید از خود خشایارشاه بپرسید و به من هم بگید چون فکر نکنم از روابط زناشویی اونا کسی اطلاع دقیقی داشته باشه ولی به هر حال در هنگام مستی هر اتفاقی ممکنه از آدم سر بزنه
  11- این سوالم فکر نکنم کسی جز خشایارشاه بتونه جواب بده اگرچه اصل این ماجرا در هاله ای از ابهام قرار داره…مثل اینه که شما بپرسید چرا احمدی نزاد مشایی رو رییس دفترش گذاشته…فقط خودش میتونه جواب بده.
  12- گفتم که اصل این ماجرا زیر سواله و در قسمتی از تورات هست که در نسخه های قدیمی تر نیست و خیلی ها قبولش ندارن اگر هم باشه چه ایرانی ها و چه یهودیا اون موقع مردم کشور ایران بودن اگر در این قضیه یهودیها هم کشته میشدن بازم هموطن های ما در اون زمان بودن این جریان فقط به وسیله یهودیا نوشته شده و اونا هم حتما در اون غلو کردن.جریان 13 بدر هم اصلا اینجوری که شما میگید نیست و اصولا تاریخ 13 بدر به شکل کنونی از زمان قاجاریه مرسوم شد و قبل از اون روز دیگه ای مثلا روز ششم فروردین به مناسبت پایان خلق جهان به وسیله خداوند مردم از شهر خارج میشدن
  13- جواب این سوالتون در بالا دادم این سوال به کلی اشتباهه و بهتره یک جریان جعلی رو اینقدر بزرگ نکنید.
  14- من هیج جای تاریخ همچین چیزی که نوشتید رو به این صورت ندیدم …مگر مردم ایران بوق بودن که یه نفر از توی هند بیاد و شاه ایران رو تعیین کنه…اینا از توهمات کساییه که شاید یه روز بگن نعوذ بالله …. هم فراماسون بوده. جریان فروپاشی قاجاریه و سلطنت رضا شاه هم به تفصیل در تاریخ اومده و هر بچه مدرسه ای هم کمابیش اینو میدونه البته قطعا انگلیسی ها در به قدرت رسیدن رضا شاه نقش اصلی رو داشتن و هیچ شکی توی این نیست.دین رضا شاه هم از اسمش خودش معلومه اگر چیز دیگه ای بوده خدا عالم تره و من نمیخوام با چسبوندن انگ بی دینی یا کفر به کسایی که ندیدمشون خودمو گناهکار کنم
  15- متاسفم که شما در این سوالتون یه جورایی نظام رو در 24 سال اولش زیر سوال بردید یعنی به نظر شما این سه نفر به صرف مخالفت با کسی که شما طرفدارش هستید یهودی و عامل بیگانه شدن؟پس حضرت امام این وسط چیکار میکرد که چند تا عامل یهودی به گفته شما تو حکومت در سطح بالا حضور داشتن؟ خواهشن یه سری هم به کتاب های تاریخ خودتون بندازید ببینید چقدر به تاریخ قبل از هخامنشیان بها داده میشده البته که این بها دادن کم بوده ولی در دوره اخیر به فاجعه تبدیل شده و برخی از آقایون سخن از حذف تاریخ پادشاهان گذشته از کتاب های تاریخ مدارس میکنن.من فکر میکنم بهتره اخبار رو از منابع مختلف گوش کنید.
  با همه احترامی که واسه شما قاعلم و به همین خاطر به این سوالات جواب دادم ولی ازتون خواهش میکنم هر چیزی که گفته میشه رو باور نکنید و سعی کنید کتاب های مختلف از مخالف و موافق رو بخونید تا واقعیت ها رو بیشتر درک کنید. بعضی از ما در هر دوره ای که یه چیزی مد میشه همش حرف همونو میزنیم و کورکورانه باور میکنیم و در دوره دیگه ای اینا رو فراموش میکنیم متاسفم که این جبر روزگاره.
  بهتره به جای چسبیدن به اینجور مسایل یه فکری به حال وضعیت مملکتمون و جوونامون بکنیم که ثوابش بیشتره . امروز همه مسوولین کشورای مختلف به فکر مردم و منافع ملی خودشون هستن ولی ما فقط حرف میزنیم یه سر بزن به اخبار سایت یاهو و قسمت نظرات اخبار مربوط به ایران رو بخون تا بفهمی 99% مراجعین و نظردهنده ها که معمولا چند ده هزار نفر و از کشورای مختلف هستند نظرشون در مورد ما 180 درجه با اون چیزی که شما فکر میکنید فرق میکنه البته خودتون هم میتونید نظر بذارید چون آزاده فقط امیدوارم نگید اونا هم همه عوامل صهیونیست یا فراماسون غیره هستند.

  • westsun گفت:

   مهدی جان از نظر مفصلت ممنونم
   من هم برخی از نظرات شما رو قبول دارم
   البته اونچیبز هایی که من به عنوان پیش فرض سوالات گذاشتم همگی از نظر تاریخی و علمی ثابت شده هستند اما محور سوال رو برای اینکه از نظرات دوستان استفاده کنیم گذاشتم
   مثلا درباره تاریخ شعر فارسی، آقای رکن الدین همایون فرخ از بزرگترین اساتید دانشگاه در این رشته کتابی دارند با عنوان :8000سال شعر پارسی در جلد اول سوالات زیادی رو جواب داده
   یا درباره حکومت هند بریتانیا یاید توجه کنی در قرن بیستم حدود 80 درصد مرزهای خاورمیانه رو انگلستان تعیین کرده یعنی 80 درصد کشورهای این منطقه دراختیار و زیر نفوذشون بوده، این حکومت ها هم از هندوستان که پایگاه انگلستان در این سوی جهان بوده اداره میشدند کلا از آسیا تا آفریقا زیر نظر حکومت هند بریتانیا و شخص نائب السلطنه بریتانیا اداره میشد و اروپا و آمریکا مستقیما زیر نظر انگلستان، برای مطالعه بیشتر میتونی از کتب و مقالات عبداله شهبازی استفاده کنی(سایتش فیلتره باید با فیلترشکن بازش کنی چون رابطه اش با اصولگرا ها و حکومت یکم شکر آبه، اما یکی از بزرگترین پژهشگران توطئه در ایران ایشون هستند)

   • مهدی گفت:

    من در مورد تاریخ شعر فارسی اطلاعات دقیقی ندارم و عرض کردم که اگه در قسمت تاریخ ادبیات جستجو کنید حتما بهش اشاره شده در ثانی عرض کردم که اکثر کتاب ها و منابع تاریخی ما چون دستنویس بوده و نسخه هاش کم و اکثرا هم در نقاط خاصی مثل کاخ های پادشاهان نگهداری میشده متاسفانه در هجوم های قبلی از بین رفته ..
    در مورد رضا شاه هم گفتم که نقش اصلی رو انگلیسیا داشتن ولی در مورد دینش نمیتونم نظری بدم و البته فکر نمیکنم غیر مسلمان بوده باشه.
    با اینحال چون شما رو آدم منطقی یی میدونم مطمعنم که منطقی به مسایل نگاه خواهید کرد

يک ديدگاه بگذاريد


ویدئو امروز
پشتیبانان ما